Podróżowanie samolotem może być równie ekscytujące, co stresujące. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym globtroterem, czy to twój pierwszy lot, dobrze jest wiedzieć, co zabrać na pokład, aby podróż była jak najbardziej komfortowa. Oto 10 rzeczy, które warto mieć przy sobie.

1. Paszport i dokumenty podróżne

To może brzmieć banalnie, ale ile razy widzieliśmy filmy, gdzie bohater dociera na lotnisko bez paszportu? Zanim zrobisz z siebie głównego bohatera takiej historii, upewnij się, że masz ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty. Bez nich możesz co najwyżej podziwiać samoloty z okna terminalu.

2. Telefon i ładowarka

Telefon to twoje mobilne biuro, mapa, aparat i źródło rozrywki w jednym. Pamiętaj jednak, że bateria ma tendencję do wyczerpywania się w najmniej oczekiwanych momentach. Ładowarka do telefonu jest więc absolutnym must-have. Jeśli zapomnisz ładowarki, zawsze możesz spróbować naładować telefon poprzez intensywne myślenie o tym, jak bardzo potrzebujesz baterii. Spoiler: to nie działa 😛

3. Słuchawki

Niezależnie od tego, czy chcesz posłuchać ulubionej muzyki, obejrzeć film, czy po prostu zablokować chrapanie sąsiada z rzędu obok, dobre słuchawki są niezastąpione. Wybierz te z redukcją szumów, a może nawet zapomnisz, że jesteś na pokładzie metalowej tuby przelatującej 10 kilometrów nad ziemią!

4. Książka lub e-Reader

Podróż samolotem to doskonały czas, aby nadrobić zaległości w czytaniu. Wybierz lekką książkę, której nie będziesz musiał trzymać oburącz, albo zabierz ze sobą e-reader pełen ulubionych tytułów. Unikaj jednak ciężkich filozoficznych tomów – lot samolotem, to nie jest najlepszy moment na egzystencjalne kryzysy.

5. Poduszka i maskę na oczy

Podróżowanie może być męczące, zwłaszcza jeśli lot trwa kilka godzin. Zabierz ze sobą podróżną poduszkę na szyję i maskę na oczy. Dzięki nim zaśniesz nawet, jeśli twoje miejsce znajduje się tuż obok dziecka, które postanowiło śpiewać „Mam tę moc” przez pół lotu.

6. Przekąski

Samolotowe jedzenie nie zawsze jest najwyższych lotów, a czasami w ogóle go brakuje. Miej ze sobą ulubione przekąski – batony, orzechy, suszone owoce. Unikaj jednak intensywnych aromatów. Kanapkę z jajkiem i cebulą lepiej zostaw na później, jeśli chcesz uniknąć wrogich spojrzeń współpasażerów.

7. Środki higieniczne

Wilgotne chusteczki, mini pasta do zębów i szczoteczka, dezodorant w kulce – to wszystko sprawi, że nawet po długim locie poczujesz się odświeżony. Pamiętaj, aby zachować limit 100 ml na płyny, inaczej twój dezodorant może zostać skonfiskowany, a ty będziesz musiał liczyć na naturalną klimatyzację samolotu.

8. Powerbank

Jeśli twój telefon padnie, a gniazdko w samolocie będzie zajęte przez kogoś innego, powerbank okaże się niezastąpiony. Upewnij się, że jest w pełni naładowany przed podróżą. Nie chcesz przecież, żeby twój plan ratunkowy padł, zanim zdąży zadziałać.

9. Notes i długopis

W erze cyfrowej notowanie ręczne może wydawać się przestarzałe, ale notes i długopis mogą się przydać w nieoczekiwanych sytuacjach. Niezależnie od tego, czy chcesz zanotować inspirującą myśl, czy wypełnić formularz celny – te narzędzia z pewnością Ci się przydadzą.

10. Zapasowa odzież

Niespodzianki się zdarzają. Ulewa, plama z kawy, niespodziewana zmiana temperatury – zawsze warto mieć w torbie podręcznej zapasową koszulkę i bieliznę. Dzięki temu nawet w sytuacji kryzysowej zachowasz świeżość i komfort.

Podróżowanie samolotem może być przyjemniejsze, jeśli odpowiednio się przygotujesz. Wybierając się w podróż, pamiętaj o tych 10 rzeczach, a każda trasa będzie bardziej komfortowa i bezstresowa. Bo przecież nawet na 10 000 metrów nad ziemią warto czuć się jak w domu 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *