2-3 dni często są zbawienne dla naszych organizmów, by choć na chwilę odsapnąć od codziennych obowiązków. Dziś przedstawimy wam cztery najlepsze kierunki na chwile relaksu i sporą dawkę zwiedzania.

Niepewne czasy zniechęcają ludzi do egzotycznych podróży. Dlatego coraz częściej decydujemy się na krótsze, lecz częste wypady. W Europie jest wiele miejsc do zwiedzania, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wybrane przez nas kierunki są bardzo różnorodne, a za bilety lotnicze w te miejsca nie zapłacicie miliona monet.

Paryż

Paryż to jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie, a jednocześnie pełne historii, sztuki, muzeów i pysznej kuchni. Symbolem Paryża jest bez wątpienia Wieża Eiffla, obok której nie można przejść obojętnie. Można wspiąć się na nią i podziwiać piękne widoki miasta.

Kolejnym punktem na waszej liście powinien się znaleźć Luwr. To jedno z największych i najważniejszych muzeów na świecie, gdzie można obejrzeć wiele dzieł sztuki, w tym chyba najpopularniejszy obraz na świecie, Mona Lisę.

Dalej mamy katedrę Notre Dame, która po tragicznym pożarze jest w trakcie remontu. Na szczęście większość z niej zachowa swój pierwotny wygląd. Budowa katedry rozpoczęła się już XII wieku.

W Paryżu na pewno nie będziecie się nudzić. Miejsc do zwiedzenia jest naprawdę mnóstwo. Rezerwujcie swój lot już teraz, by spędzić najbliższy weekend w romantycznej atmosferze.

Amsterdam

Amsterdam to piękne i klimatyczne miasto, które słynie z malowniczych kanałów, zabytków, muzeów i swobody obyczajowej. Na pierwszy ogień leci Muzeum Van Gogha. To wspaniałe muzeum sztuki, w którym można zobaczyć prace Vincenta van Gogha i innych artystów z jego epoki. Warto odwiedzić to muzeum, bo prace robią ogromne wrażenie.

W Amsterdamie warto zobaczyć na własne oczy ryneczek kwiatowy. To słynny targ kwiatowy, gdzie można zobaczyć wiele pięknych kwiatów i roślin a także kupić kwiaty i cebulki.

Red Light District to obowiązkowy punkt wycieczki. Słynna dzielnica czerwonych latarni, gdzie można zobaczyć wiele sklepów erotycznych i klubów nocnych. Tam również można pobawić się w piątek lub sobotę wieczorem na jednej z naprawdę wielu imprez.

Amsterdam to bardzo klimatyczne miasto. Miasto można pozwiedzać na rowerze, dzięki czemu jeszcze bardziej można poczuć klimat tego miasta. Jak już raz odwiedzisz to miejsce, z pewnością będziesz chciał tam wrócić.

Rzym

Rzym to miasto pełne historii, sztuki, pięknych zabytków i wspaniałej kuchni włoskiej. Koloseum to główny punkt zwiedzania. Słynny amfiteatr, który był areną walk gladiatorów, a dziś jest jednym z największych zabytków starożytnego Rzymu. Na żywo robi piorunujące wrażenie.

Dalej mamy Watykan. Siedziba papieża, która obejmuje wiele wspaniałych zabytków, w tym Kaplicę Sykstyńską, Bazylikę św. Piotra i Muzea Watykańskie. Będąc w Rzymie koniecznie trzeba zwiedzić to miejsce.

Teraz coś dla fanów archeologii i starożytności. Forum Romanum. Miejsce, w którym znajdują się ruiny starożytnych budowli, w tym pałaców, świątyń i rynków. Możemy tam zobaczyć jak kiedyś funkcjonowali ludzie i poczuć starożytny klimat.

W Rzymie bardzo czy włoski klimat. To miasto jest niesamowicie piękne. Każdy miłośnik podróży musi zaliczyć to miejsce, bo bez wątpienia jest tego warte.

Lizbona

I wisienka na torcie. Lizbona. Miasto, które pokochasz od postawienia pierwszego kroku. Nie ma drugiego takiego miasta w Europie, w którym czuć taki spokojny klimat. Ludzie tam żyją zupełnie inaczej. Nigdzie się nie śpieszą i są zawsze uśmiechnięci.

Zwiedzanie warto zacząć od Mostu 25 kwietnia. To wspaniały most, który łączy Lizbonę z Almada, oferujący niesamowite widoki na rzekę Tag i miasto. Przypięcie kłódki ze swoją drugą połówką to obowiązek.

Dalej mamy Katedrę Lizbońską. To jedna z najstarszych katedr w Portugalii. Można podziwiać piękne fasady i wspaniałe wnętrza. Drugiej takiej katedry w Europie nie znajdziecie.

I coś czego się nie spodziewacie, a co robi ogromne wyraźnie. Tramwaje. Jazda nimi po Lizbonie to czysta przyjemność, a wszystko za sprawą ich tras. Prowadzą one przez wąskie uliczki. Podczas przejazdu możemy podziwiać piękna architekturę, która wyróżnia to miasto w Europie.

Nie warto zwlekać. Weekendowy wyjazd to świetna propozycja na odskocznie od codziennych obowiązków. Kupujcie bilet i zwiedzajcie, bo warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *