Monachium to ciekawy, ale wciąż nieoczywisty kierunek podróżowania. A szkoda, bo to miasto obfituje w wiele interesujących atrakcji, o których nie każdy wie, ale każdy powinien je zobaczyć.  

Serce Monachium 

Marienplatz to centralny plac w Monachium i jedno z najważniejszych miejsc w mieście. Znajduje się tam wiele zabytków i atrakcyjnych turystycznie obiektów. Na uwagę zasługują Nowy Ratusz – gotycki budynek ze zdobioną fasadą, gdzie znajduje się m.in. Urząd Miasta oraz Stary Ratusz, piękny renesansowy budynek z charakterystyczną wieżą i zegarem kurantowym, gdzie obecnie mieści się muzeum historii Monachium.

Miłośnicy zakupów powinni odwiedzić Kaufingerstraße. To jedna z najpopularniejszych ulic handlowych w centrum Monachium. Znajduje się w pobliżu Marienplatz i ma długość około 800 metrów. Na ulicy znajdują się liczne sklepy, butiki i domy towarowe. Każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.

Tradycja zobowiązuje 

Po zakupach warto zakosztować prawdziwej bawarskiej tradycji, odwiedzając Hofbräuhaus. To słynna piwiarnia, jedna z najstarszych w Monachium, sięgająca XVI wieku. Hofbräuhaus słynie z żywego klimatu, tradycyjnej bawarskiej muzyki i oczywiście piwa. To popularny cel turystyczny i obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla każdego zainteresowanego doświadczeniem kultury bawarskiej. W piwiarni serwowane są tradycyjne dania bawarskie, takie jak kiełbasy, precelki i pieczona wieprzowina. Hofbräuhaus jest także domem dla browaru, który produkuje kilka rodzajów piwa, w tym sygnowanego piwa Hofbräu.

Rezerwat Murnauer Moos

Rezerwat przyrody Murnauer Moos to obszar chroniony, położony niedaleko miasta Murnau am Staffelsee. Jest to jedno z największych i najlepiej zachowanych torfowisk w Europie Środkowej.

Obszar rezerwatu zajmuje około 3200 hektarów i jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, w tym rzadkich i zagrożonych gatunków ptaków, takich jak bekas płowy czy błotniak zbożowy. W rezerwacie występują również liczne gatunki storczyków i turzyc. Na terenie rezerwatu wytyczono szlaki turystyczne i edukacyjne, które pozwalają zwiedzać obszar w sposób przyjazny dla środowiska.

Co w Niemczech robi Ogród Angielski?

Ogród angielski w Monachium (niem. Englischer Garten) to jeden z największych i najpiękniejszych parków w Europie, położony w samym sercu miasta, niedaleko centrum. 

Został założony w XVIII wieku przez bawarskiego elektora Karola Teodora, który chciał stworzyć park na wzór angielskich ogrodów krajobrazowych. 

Park zajmuje powierzchnię około 375 hektarów. Znajdują się tu liczne ścieżki rowerowe, trasy biegowe oraz korty tenisowe. Jednym z najbardziej znanych punktów sportowych w parku jest przepływająca przez niego rzeka Izar, która przyciąga miłośników kajakarstwa i surfingu.

Englischer Garten stanowi popularne miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Monachium oraz turystów z całego świata.

Bayerische Motoren Werke 

Muzeum BMW w Monachium to jedno z najważniejszych muzeów motoryzacyjnych na świecie, prezentujące historię i osiągnięcia niemieckiej marki BMW. Muzeum zostało otwarte w 1973 roku i od tamtej pory przyciąga fanów motoryzacji z całego świata.

W muzeum można zobaczyć ponad 125 eksponatów, w tym klasyczne modele BMW, a także najnowsze modele samochodów elektrycznych, hybrydowych i z napędem wodorowym. W muzeum prezentowane są również modele wyścigowe i rajdowe, które od lat odnoszą sukcesy na torach wyścigowych na całym świecie.

To i wiele więcej oferuje Monachium. Dynamiczne miasto o bogatej historii, kulturze i tradycji, w którym każdy odnajdzie dla siebie coś interesującego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *