Podróżowanie kamperem od lat przyciąga rzesze nowych miłośników. Kojarzy się z pełną wolnością i swobodą podróżowania. Co warto wiedzieć zanim zaczniemy uprawiać caravaning? 

Zbyt długie odcinki trasy 

Karawaning to nie tylko sposób na dotarcie do celu, ale też przygoda sama w sobie. To eksplorowanie ciekawych miejsc i zdobywanie nowych doświadczeń. 

Na początek, warto pamiętać o tym, że zbyt długa jazda może być nie tylko męcząca, ale również niebezpieczna. Zwłaszcza, gdy prowadzimy duży i ciężki pojazd, wymagający od nas większej uwagi i ostrożności na drodze. Dlatego warto robić przerwy na odpoczynek i nie pędzić za wszelką cenę do celu, ale zwolnić i czerpać radość z samej podróży. W karawaningu, to ona jest częścią przygody.

Podróż kamperem, to nie wyścigu z czasem. Karawaning daje nam niemal nieograniczone możliwości wyboru miejsc noclegowych. Warto zatem z tego skorzystać, zamiast bezmyślnie przemierzać kolejne kilometry.

Jazda w nocy, a miejsca postojowe

Jazda kamperem wymaga od kierowcy zwiększonej uwagi i skupienia Dlatego warto unikać jazdy po zmroku. W dodatku wiele miejsc noclegowych dla kamperów zamyka się na noc, co może stwarzać trudności w znalezieniu odpowiedniego miejsca do zatrzymania się, kiedy nagle poczujemy zmęczenie. Dlatego najlepiej byłoby dopasować plan podróży tak, aby dotrzeć na miejsce przed zmrokiem.

Warto również sprawdzić dostępność miejsc noclegowych na danym kempingu i dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie letnim, kiedy popularność wakacyjnego kamperowania wzrasta. 

Sztywny plan vs. wakacyjny luz

karawaning daje nam wspomnianą już niezależność i wolność w podróżowaniu. Nie musimy martwić się rezerwacją hoteli.  W zależności od nastroju, pogody czy po prostu impulsu chwili, w każdym momencie możemy zmienić trasę i kierunek podróży. Doceńmy to i korzystajmy, bo tradycyjny tryb podróżowania nie często stwarza takie możliwości. 

Podróżuj w swoim stylu

Karawaning może stać się prawdziwą pasją. Pamiętajmy jednak,  że samochód kempingowy służy przede wszystkim do przemieszczania się i zwiedzania RÓŻNYCH miejsc. Jeśli planujemy spędzić dłuższy czas w jednym miejscu, to zdecydowanie  wygodniej będzie nam zwiedzać okolicę samochodem osobowym. W takiej sytuacji bardziej praktyczna może okazać się zamiana kampera na przyczepę kempingową albo nawet zdecydowanie się na wynajem domków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *