Marzysz aby odpocząć w bliskim kontakcie z naturą? W ciszy i spokoju, gdzieś pośród głuszy przemyśleć różne sprawy? Jeśli jednak tradycyjne biwakowanie, polowe warunki i spanie w śpiworze z komarami nie do końca Ci odpowiadają, glamping może być tym, czego szukasz.

Glamping, czyli co?

Glamping to nic innego, jak luksusowe obozowanie na świeżym powietrzu. W przeciwieństwie do tradycyjnego campingu, glamping oferuje bardziej wyrafinowane formy zakwaterowania – namioty safari, drewniane domki lub jurtę. Glampingowe obozowiska często oferują udogodnienia typowe dla hoteli, takie jak łóżka z pościelą, kuchnie, a nawet prywatne łazienki z bieżącą wodą.

Tuningowane namioty

Wnętrza glampingowych “namiotów” charakteryzują się nie tylko oryginalnym wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością i wygodą. W przypadku glampingu, gdzie celem jest połączenie luksusowego wypoczynku z obcowaniem z dziką naturą, zwykle stawia się na designerskie wnętrza, które oferują przytulne i komfortowe warunki, w nie zawsze łatwych i przyjaznych warunkach na zewnątrz.

Wnętrza glampingu zaprojektowane są w taki sposób, aby chroniły przed wilgocią i insektami. W obozowiskach glampingowych stosuje się solidne i wytrzymałe materiały, które wyglądają niezwykle stylowo, a przy tym chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. 

Glampingowe atrakcje

Glamping stawia na slow life, czyli wolne od pośpiechu i stresu życie, gdzie celem jest skupienie się na obcowaniu z naturą, zrelaksowanie się i złapanie dystansu do codziennych spraw.

Wiele glampingów oferuje udogodnienia, takie jak sauny, balie z gorącą wodą, hamaki czy też specjalne miejsca do medytacji i relaksu – magiczne lasy, a nawet plaże. Wszystko to ma na celu zapewnienie gościom maksymalnego komfortu i relaksu w harmonii z naturą.

Duch campingu nadal jest w glampingu wyczuwalny – życie na łonie natury, pod gwiazdami i blisko dzikiego otoczenia. Ale dopiero dodany do tego wysoki poziom komfortu i wygody, pozwala w pełni odprężyć się, zregenerować siły i trochę wyhamować w codziennym pędzie życia.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *