Legenda głosi, że Korsyka została stworzona siódmego dnia tygodnia, kiedy to zmęczony Bóg nie miał już siły na stwarzanie nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze z dotąd stworzonych krajobrazów: wybrzeża, pustynie, góry pokryte śniegiem. Wszystko to zebrał i umieścił na Korsyce. I tak powstała wyspa wszystkich cudów świata.

Wyspa piaszczystych plaż, szczytów górskich i miejsce narodzin Napoleona

Korsyka to piękna wyspa, którą warto odwiedzić, zwłaszcza w okresie od wiosny do późnej jesieni, kiedy pogoda jest zwykle słoneczna i sprzyja zwiedzaniu.

Korsyka oferuje turystom piękne plaże, malownicze krajobrazy górskie, urocze miasteczka i wioski, jak również bogatą historię i kulturę. 

Z pewnością warte odwiedzenia są miasta takie jak Bonifacio, Calvi czy Ajaccio. W tym ostatnim, w domu Casa Buonaparte, urodził się Napoleon.

Dziś Casa Buonaparte jest otwarta dla turystów jako muzeum poświęcone rodzinie Bonaparte. W muzeum można zobaczyć oryginalne meble, portrety i inne pamiątki związane z rodziną Bonaparte.

Miejscem związanym z rodziną Bonaparte jest też kościół św. Marii w Ajaccio, w którym został ochrzczony Napoleon. W kościele można zobaczyć jego chrzcielną misę i łóżeczko.

Kiedy będziemy już w Ajaccio, obejrzyjmy twierdzę Ajaccio, którą Napoleon zbudował na skale nad miastem i Muzeum Bonaparte w miejscowości Sarrola-Carcopino.

Serpentyny dróg i niezapomniane emocje

Najprzyjemniej zwiedza się wyspę podczas samochodowego objazdu, ponieważ pozwala to na swobodne przemieszczanie się i poznawanie różnych zakątków wyspy. Trasy wzdłuż wybrzeża są szczególnie piękne, oferują niezapomniane widoki na Morze Śródziemne. Wymagają jednak też od podróżujących stalowych nerwów, ponieważ korsykańskie drogi słyną z krętości i wiele z nich to po prostu serpentyny, które prowadzą przez góry lub wąwozy. Będąc kierowcą na Korsyce, należy uważać na spadające skały oraz strome nachylenia drogi. W niektórych miejscach przy drodze można zobaczyć zabezpieczenia, takie jak siatki lub betonowe mury, które chronią przed spadającymi kamieniami. Dodatkowa adrenalina i emocje na najwyższym poziomie gwarantowane!

Wszystko (dosłownie!) w jednym miejscu

Korsyka to piękna i wciąż, w dużym stopniu, dzika wyspa w południowej części Francji. Klimatyczne, kameralne miasta, senna atmosfera rybackich wiosek, pyszna kuchnia z figatellu, pulentą, cannelloni i oczywiście korsykańskim winem, wspaniałe plaże, krystalicznie czyste morze oraz wysokie góry. Wyspa wszystkich cudów świata potrafi zachwycić pod każdym względem.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *